Czy wymiar kuwety dla kotów ma znaczenie?

Kuweta dla kotów

Kotki niewychodzące wymagają swojej kociej kuwety w naszym mieszkaniu. Warto wybrać optymalną kuwetę dla kotka, by i także kotki i dodatkowo wszyscy mieszkający z kotami czuli się wygodnie.

Najciekawsze pomieszczenie dla kuwety

Przed kupnem, czy zbudowaniem kuwety dla kota, warto wpierw obejrzeć gdzie ona będzie stała, bo od owego może prawdopodobnie zależeć jej typ i także gabaryty. Kuweta dla pupila może gościć w narożniku, albo za czymkolwiek, np. za muszlą klozetową, albo między np. wanną, a pralką. Kuweta może być wielce droga i także nowatorska o oryginalnym typie np. kapsuły i dodatkowo stanowić nawet dekorację własnej łazienki. Istnieją kuwety ze specyficznymi wycinanymi progami, na których kociak krocząc ociera łapki i nie rozprzestrzenia żwirku po całym pomieszczeniu. Należy, jednak pamiętać, że kuweta dla kotów, nawet przy najuważniejszym dbaniu o świeżość i także higienę, jest zbiornikiem na odchody i nie preferujemy jej wstawić w kuchni, sypialni, korytarzu, bądź pokoju, gdzie się kręcą i pracują ludzie. Perfekcyjnym położeniem, gdzie może pozostać kuweta dla kotka stanowi łazienka, albo pewne odległe lokum gospodarcze, graniczące z ogrodem, może to wówczas być również ubikacja, w której znajduje się muszla klozetowa.
sprawdź listę kuwet na https://www.krakvet.pl/kuwety-lopatki-dla-kotow-c-385.html

Gabaryty kuwety

Kot będzie entuzjastycznie korzystał z kuwety, jeżeli jest ona świeża, regularnie porządkowana, jest w niej suchy piach, bądź żwirek, jakim kot może przykryć swoje nieczystości, no i jest komfortowa. W kuwecie nasz kotek winien posiadać szansę swobodnie się zakręcić, wybrać pole i dodatkowo pogrzebać łapką. Wykończenie granicy kuwety nie może być ani nadto małe, ani zanadto wysokie. Zbytnio niewysoki rand kuwety będzie okazją rozsiewania się żwirku po posadzce, jednakże zbytnio wysoki – utrudni naszemu kotu wchodzenie do środka. Niepoprawnie zaadaptowana kuweta dla kotów może spowodować, że nasz kocur może prawdopodobnie się w ogóle uprzedzić do korzystania z niej i dodatkowo na przykład załatwiać obok – na podłodze, przynosząc nam górę dodatkowej roboty.

Kuwety kryte, z osłoną

Kuwety – pudełka, posiadające pokrywkę górną posiadają tę cechę, że znacząco dobrze chronią przed wywalaniem się piasku, ograniczają także w zdecydowanym stopniu smrody tudzież ukrywają nieeleganckie widoki kocich nieczystości. Po wyczyszczeniu, mogą również służyć za pudełka transportowe. Należy jednakże podnosić, albo zdejmować wierzchnią klapę dla wyraźnego uprzątnięcia wnętrza kuwety należycie regularnie.

Systematyczne czyszczenia

Istotne staje się odczuć jak systematycznie pragniemy zrobić ogólne porządki w kuwecie. Również raz w miesiącu, dobrze jest wyrzucić wszystko z kuwety. Całą kuwetę sterylnie umyć szczotką i dodatkowo szarym mydłem, można także wyparzyć dno oraz ścianki kuwety wrzątkiem. Całe najbliższe otoczenie kuwety także zasługuje na solidne pozamiatanie i także wymycie. Gdy kuweta jest w sąsiedztwie różnych, licznych przedmiotów, właściwie jest też i je odkazić. Z pewnością planujemy mieć nieopodal kuwety łopatkę do przenoszenia kupek plus miotełkę do czyszczenia wysypanych ziaren piachu. Do odnowionej kuwety świetnie będzie dosypać nowiusieńki piach, bądź żwirek.
Nasze kotki odwdzięczą się nam na pewno swoją kocią uciechą i świetną formą. I właściwie utrzymana, znakomita kuweta dla pupila – to wówczas niewidoczna i także nieodczuwalna nosem kocia toaleta, w jakiej pupil czuje się bezpiecznie, bezproblemowo i także schludnie.