Dbamy o koty z karmą Purina

karma purina dla kotów

Karma Purina powstała w wyniku ponad osiemdziesięciu lat badań nad jakością i właściwym dostosowaniem pożywienia do potrzeb zwierząt, w zależności od ich wieku, zdrowia, stylu życia. Purina jest jednym z liderów w tej branży. Nie tylko spełnia wszystkie normy prawne dotyczące żywienia zwierząt, ale stara się cały czas rozwijać i polepszać jakość swoich produktów.

Zapewnij wygodne miejsce do spania dla swojego kota dzięki marce Happydreamer

 Karma Purina ONE to specjalne pożywienie dla kotów. Firma pracuje wraz z ekspertami i lekarzami weterynarii nad recepturami, które poprawiają zdrowie i samopoczucie kotów. Karma Purina może  poprawić zdrowie kota nawet w ciągu tygodnia. Dzięki produktom z serii Purina ONE, koty mogą być zdrowsze i szczęśliwsze przez długi czas.

Kocięta nowo narodzone żywią się oczywiście mlekiem matki. Gotowe do odstawienia od piersi są dopiero około ósmego tygodnia życia, ale po skończeniu trzeciego tygodnia mogą już stopniowo próbować karmy. Odpowiednia dla kociąt jest karma Purina ONE Junior, która zawiera dużo białka oraz aminokwas zwany tauryną, którego koty potrzebują do prawidłowego rozwoju układu nerwowego, wzroku oraz serca. Nie należy karmić kociąt karmą dla dorosłych kotów ani karmą dla szczeniąt. Karmę Purina ONE Junior należy nadal podawać kotkom od szóstego do dwunastego tygodnia życia. Jest to czas szybkiego wzrostu, w którym koty również potrzebują zwiększonej ilości składników odżywczych zawartych w karmie Purina ONE Junior.

jaka karma dla kota

Karma Purina ONE Junior jest pokarmem odpowiednim również dla kotek w ciąży i karmiących.

Po ukończeniu pierwszego roku życia, trzeba zacząć stopniowo przestawiać kota na karmę Purina ONE Adult. Jej główne składniki to łosoś, wołowina lub kurczak, w połączeniu z pełnymi ziarnami.

Jeżeli kot ma skłonność do alergii, jest wrażliwy na pokarm, odpowiednia będzie dla niego karma Purina ONE Sensitive. Natomiast karma Purina ONE Indoor to dieta odpowiednia dla kotów mało aktywnych fizycznie, przebywających w mieszkaniu. Koty te dużo czasu spędzają na czyszczeniu futerka, co sprzyja zaleganiu kul włosowych w żołądku. Są również narażone na nadwagę. Karma Purina ONE Indoor pozwala zachować właściwą masę ciała oraz usunąć nadmiar sierści z żołądka.

Purina posiada w ofercie również karmy Purina dla kotów po zabiegu sterylizacji. Sterylizacja daje wiele korzyści kotu, m. in. zapobiega niepożądanym zachowaniom i wydłuża życie. Po sterylizacji jednak, koty wykazują większą skłonność do nadwagi i chorób układu moczowego. Rozwiązaniem tych problemów jest karma Purina ONE Sterilcat, zawierająca łososia i pszenicę lub wołowinę i pszenicę.

Z karmą Purina ONE Coat & Hairball możemy pomóc kotu utrzymać zdrową skórę, a także minimalizować powstawanie kul włosowych. Jest to pokarm odpowiedni dla kotów z wrażliwą skórą i niezbyt zdrową sierścią. Dzięki karmie Purina stan skóry i sierści znacznie się poprawia.

Karma Purina ONE została opracowana w celu ochrony i poprawy zdrowia kotów, jest to wysokiej jakości pokarm, który każdego kota uczyni szczęśliwszym.