Jak przystosować psa do człowieka?

To, iż czworonóg jest najfajniejszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyspucie. Niniejszy futrzasty kompan, pozostaje wierny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i realia, w których przebywa. Dla niego liczy się tylko łaskawe spojrzenie oraz dotyk serdecznej ludzkiej dłoni.


Gdy szczeniak dojrzewa…


Ludzie, którzy planują zakup albo adopcję psa, bardzo często choćby nie pomyślą nad wyborem tej określonej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i także trybowi życia. Obraz pieseczka oraz jego rozkoszny pyszczek wystarczają, żeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem milutki pies bardzo łatwo dojrzewa i gospodarz nawet nie przyuważy, w jaki sposób przekształca się w dużego psa, którego stan niestety nie zawsze odpowiada wymaganiom właściciela. Dzieje się tak, gdy piesek zostaje wzięty jako szczeniak, natomiast pochodzenie jego rodziców nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak wielki czworonóg wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego wdzięcznych oczek i także wesołego pyszczka.


Aktywny psiak oraz ociężały człowiek


Decydując się na posiadanie psa, trzeba dobrze zaznajomić się z jego rasą, by wspólnie z nim tworzyć spójny i silny związek. Psiska potrzebujące wiele ruchu i także spacerów,nie będą czuły się radosne, posadzone w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, potrzeba mieć świadomość, że to szczególnie ruchliwe zwierzaki, które wymagają długich spacerów oraz niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły środowisko, w którym żyją, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego zwolennicy relaksu na kanapie, przed telewizorem albo z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Pies ochronny czy do towarzystwa?


Którykolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien poprawnie określić swoje wymagania w stosunku do nowego pieseczka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, doskonale sprawdzą się tutaj pieski miniaturowe, które łatwo zmieszczą się w każdym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie wspaniale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne rozmiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wakacji.

Natomiast małe czworonogi mimo swojego cudownego wyglądu, niestety nie zagwarantują człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, z pewnością wzbudzą strach i obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich odstraszając. Gdy w domu występują małe dzieci, których zachowanie niejednokrotnie jest nieprzewidywalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, bo niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Pies agresywny tylko dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które potrzebuje od właściciela posiadania adekwatnych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący wymagają właściwej tresury już okresie szczenięcym oraz pewnego prowadzenia psa, co ma przeciwdziałać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zaznajomić się ich odmianami, aby właściwie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, pragnieniami oraz stylem życia człowieka, bowiem tylko wtedy więź z psiakiem będzie skutkowała przywiązaniem i wzajemną miłością.

karma dla kota royal canin hurt