Które wyposażenie dla psiaka są niezastąpione oprócz legowiska dla szczeniaka?

Sportowe szelki dla pieska

Z psiakiem potrafimy trenować wielorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze lub hulajnodze. Nie musi to zatem być od razu fachowy wysiłek, biegać czy jeździć na rowerze możemy z psiakiem rekreacyjnie. Do tego konieczne będą specjalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla czworonoga zawierają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, i polski producent Sali. Specjalne, sportowe szelki dla czworonoga zaprojektowane są tak, by zapewnić czworonogowi komfort podczas treningu.
Do mniej intensywnych sportów wolno używać szelek dla czworonoga zaprzęgowych, natomiast właściwie jest stosować specjalne szelki dedykowane do gonienia z czworonogiem bądź przejażdżki na rowerze.
psie legowisko najlepsza oferta zobacz https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer wytwarza oprócz specjalistycznych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnych sportów biegowych. Są to wówczas szelki wyśmienicie wpasowane do budowy pieska, dostarczają ochronę szyi i także pleców. Nie porywają się w czasie ruchu oraz nie przynoszą zadrapań. Szelki dla psiaka Line mogą być użytkowane też na co dzień, szczególnie do długotrwałych spacerów. Są to wówczas szelki nadające się doskonale do dogtrekkingu.
Pozostałe sportowe szelki dla czworonoga to zatem sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi to zatem spojenie tradycyjnych szelek typu guard i także uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psa jednocześnie rewelacyjnie sprawdzają się w dogtrekkingu, aczkolwiek można praktykować w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można znacznie dobrze dopasować do wymiarów pieska, mają dwa elementy regulacji. Szelki rozkładają symetrycznie siłę, z którą psiak rwie, pozwalając mu na wygodną i dodatkowo skuteczną pracę plus lekkość manewrów. Szelki dla psa Speed są lekkie i także delikatne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, nieopodal obroży, służy do mocowania pieska na spacer, inne do przypinania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze czy długiej podróży.

Firma Sali produkuje także świetne szelki dla psa „norweskie”, które dodatkowo sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z psem. Poświęcone są dla czworonogów, które zbyt silnie nie ciągną i właściwie odpowiadają na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psiaka sportowe to zatem też Front Range firmy RUFFWEAR. Są to zatem dodatkowo wielofunkcyjne szelki, można montować je psu na ciągłe spacery, a także wykorzystywać przy wykonywaniu rekreacyjnie sportów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są nietrudne w regulacji oraz miękkie, ich cechą jest dodatkowo szybkie i dodatkowo proste zakładanie i dodatkowo ściąganie. Posiadają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co podwyższa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, plus kieszonkę na identyfikator.
Jak zamierzamy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, musimy wybrać dla niego dobre, odpowiednie i dobrane do jego rozmiaru sportowe szelki dla pieska.