Przybory dla kotów – które należałoby zakupić? Zabawki dla kota

Drapak dla kota – dlaczego jest konieczny?

Prawdopodobnie każdy chociaż raz widział kotka który wyjętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W domu przeważnie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany mebel, a nawet dywan. Mówimy potem często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna spośród codziennych czynności, którą musi wykonywać każdy zdrowy pupil. I nie chodzi tutaj wcale o zaostrzenie szponów, gdyż szpony każdy pupil ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym kotek oznacza swoje terytorium. Zostawia także ślady szponów na przedmiotach, również w celu zawiadomienia, iż to jego teren. Jeżeli kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas sygnał, że coś mu przeszkadza. Drapak dla kota postawiony w pomieszczeniu pozwoli ustrzec przed zniszczeniem nasze meble.
najlepsze kocie zabawki sprawdź https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota gwarantują naszym kotom komfort, są szczególnie przydatne zwłaszcza kotom będącym nieustająco w domu.

Drapak dla kota przydaje się też do gimnastyki. Pupil prostuje mięśnie, a na wyjątkowo rozbudowanych drapakach ma sposobność do mocno złożonych uciech. Doskonale jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, aby uratować przed podrapaniem meble lub wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Najczęściej koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie żyją gospodarze, więc ofiarą może paść sofa w salonie. Kotki ubóstwiają też oznaczać własne otoczenie nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać dowolne inne stworzenie, na przykład niepodobnego kotka.

Najlepiej ustawić drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najładniejsze, położone w niewłaściwym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotka kupić?
W sprzedaży są dostępne rozmaite rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest niewrażliwy na uszkodzenia a może służyć kotu jak użyteczne pole do drzemki. Jest to wówczas najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego pala, postawionego na podkładce pionowo albo ukośnie, osłoniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, gdy są mocno rozbudowane, wyszukane, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na podłodze albo być zamontowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dopasowany do wielkości kota. Zazwyczaj drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnorodnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów oraz dla hodowli, oraz także drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest ogromnie obszerna, mają one najprzeróżniejsze kształty, mają inne funkcje oraz dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu indywidualnym stylem tudzież upodobaniami pupila. Jeżeli kot uwielbia więcej spać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, gdy jest ruchliwy i uwielbia skakać, pewnie ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie