Zdobądź swojemu czworonogowi najatrakcyjniejsze akcesoria dla pupili

Drapak dla kota – czemu jest konieczny?
Przypuszczalnie każdy chociaż raz spotkał kotka który wyłożonymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W mieszkaniu najczęściej ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany sprzęt, i choćby dywan. Stwierdzamy potem często, że kot „ostrzy pazury”.
Drapanie to jedna spośród naturalnych rzeczy, którą musi robić każdy duży kot. Natomiast nie chodzi tutaj wyjątkowo o zaostrzenie szponów, gdyż pazury każdy kot ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym pupil oznacza znane terytorium. Pozostawia również ślady szponów na przedmiotach, dodatkowo w kierunku zawiadomienia, iż to jego obszar. Jeżeli pupil wcale nie interesuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas znak, że coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w mieszkaniu pozwala uratować przed uszkodzeniem nasze fotele.
Drapaki dla kota gwarantują naszym pupilom komfort, są nadzwyczaj pożądane szczególnie pupilom przebywającym wiecznie w mieszkaniu. Drapak dla kota służy i do gimnastyki. Kotek prostuje mięśnie, a na znacznie rozszerzonych drapakach ma okazję do mocno trudnych rozrywek. Idealnie jest jak najszybciej przyzwyczaić kotka do drapaka, ażeby zachować przed zadrapaniem meble czy sofę.
Gdzie położyć drapak dla kota?
Zazwyczaj pupile rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie żyją właściciele, a ofiarą może paść kanapa w salonie. Koty ubóstwiają też zaznaczać swoje terytorium blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać jakieś inne stworzenie, na przykład nowego kota.
Prawidłowo jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najładniejsze, położone w fatalnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotów kupić?
W sprzedaży są dostępne odmienne typy drapaków dla kotów.
Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest odporny na uszkodzenia i może służyć pupilowi jako zaciszne miejsce do drzemki. Jest to wówczas najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są również drapaki dla kotów w formie drewnianego słupka, postawionego na podkładce prosto albo ukośnie, oplecionego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeśli są niesłychanie rozszerzone, wyszukane, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na podłodze albo być przytwierdzony do ściany, a chociażby do sufitu.
Drapak winien być dostosowany do wielkości kota. Przeważnie drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnorodnych wymiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kociąt oraz dla hodowli, oraz również drapaki wodoodporne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.
Na rynku modele drapaków dla kotów jest bardzo obszerna, mają one najróżniejsze kształty, posiadają inne funkcje i akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym gustem i upodobaniami kotów. Jak kot kocha dużo odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest ruchliwy i dodatkowo kocha skakać, pewnie uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.

sklep zoologiczny kraków

Żwirek dla kotów

Żwirek dla kotka to konieczne wyposażenie kuwety. Istnieją odmienne warianty żwirków dla kota. Każdy z nich przydaje się także do kuwety odsłoniętej, jak także zakrytej. Żwirek dla kotka posiada taki negatyw, że nie można do końca powstrzymać jego rozrzucaniu niedaleko kuwety i rozprzestrzenianiu po pomieszczeniu przez kota.

Który żwirek dla kotka?

Nietrudno jest do kuwety sypnąć po prostu zwyczajny piach. Aczkolwiek na rynku są widoczne przeróżne żwirki dla kota, o wiele korzystniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają zwykły piasek. Są konieczne dla pupilów, które nierzadko wychodzą na zewnątrz i dodatkowo lubią gmerać w glebie. Takie koty muszą mieć w kuwecie cokolwiek znajomego. Wszak taki żwirek dla kotów niezwykle błyskawicznie zaczyna odrażająco pachnieć, ponieważ nie ma szansy rozdzielenia żwirku zatrutego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy tworzy postać niewielkich kamyczków. Im te kamyczki są cięższe, tym żwirek mniej roznosi się po domu. Chociaż ten większy i także grubszy jest niewiele efektywny. Kiedy kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryła, którą można bezproblemowo wyeliminować z kuwety bez konieczności zamiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe albo aromatyczne. Dobór zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, trafne żwirki dla kotka bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować nieczystości na bieżąco, oraz cały żwirek wymieniać co około 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotów jest wybitnie dobry. Jeśli go stosujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym lokum, by woda z moczu przyjemnie wyparowała. Nadzwyczaj renomowane żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.
Do wyboru posiadamy dodatkowo drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wydalać go do toalety. Taki żwirek porządnie neutralizuje smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego zaletą jest to zatem, iż najbardziej ze wszystkich żwirków rozpowszechnia się po pomieszczeniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba sprzątać po którymkolwiek oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne profesjonalne absorbery zapachu i także neutralizatory, które wolno dołączać w małej ilości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, iż zawierają jednocześnie właściwości dezynfekujące.

https://www.krakvet.pl/zwirek-dla-kota-zwirek-silikonowy-bentonitowy-kukurydziany-drewniany-dla-kota-c-150.html żwirek silikonowy

Troszczymy się o koty z karmą Purina

Karma Purina zaistniała w produkcie ponad osiemdziesięciu lat badań nad jakością i dodatkowo prawdziwym przystosowaniem karmy do potrzeb zwierząt, w zależności od ich wieku, zdrowia, poziomu życia. Purina staje się jednym z przywódców w niniejszej branży. Nie wyłącznie urzeczywistnia ogólne normy prawne dotyczące żywienia stworzeń, wszakże stara się wszystek czas uzupełniać i podnosić jakość własnych wyrobów.
Karmy Purina ONE to wówczas specjalistyczne jedzenie dla kota. Firma tworzy wraz z fachowcami i także lekarzami weterynarii nad specyfikacjami, które poprawiają zdrowie oraz samopoczucie kotków. Karma Purina może prawdopodobnie poprawić zdrówko kota choćby w ciągu tygodnia. Dzięki artykułom z serii Purina ONE, koty mogą być wytrzymalsze i weselsze przez długi czas.
Kocięta świeżo narodzone karmią się niezaprzeczalnie mlekiem matki. Dojrzałe do odsunięcia od piersi są zaledwie około ósmego tygodnia życia, lecz po skończeniu trzeciego tygodnia potrafią już stopniowo kosztować karmy. Wystarczająca dla kociąt staje się karma Purina ONE Junior, jaka zawiera pełno białka i aminokwas nazywany tauryną, którego kotki pragną do poprawnego rozkwitu układu nerwowego, wzroku oraz serca. Nie należy częstować kociąt żywnością dla dużych kotków ani żywnością dla szczeniąt. Karmę Purina ONE Junior należy nieustannie podawać kotkom od szóstego do dwunastego tygodnia życia. Jest to zatem czas nagłego rozkwitu, w którym kotki zarówno pożądają podwyższonej ilości składników odżywczych objętych w żywności Purina ONE Junior.
Karma Purina ONE Junior jest posiłkiem dogodnym zarówno dla kocic w ciąży i karmiących.
Po zakończeniu pierwszego roku życia, trzeba rozpocząć powoli przestawiać kota na karmy Purina ONE Adult. Jej charakterystyczne składniki to wówczas łosoś, wołowina czy kurczak, w powiązaniu z całymi ziarnami.
Gdy pupil ma skłonność do nadwrażliwości, staje się wrażliwy na posiłek, adekwatna będzie dla niego karma Purina ONE Sensitive. Jakkolwiek karma Purina ONE Indoor to dieta odpowiednia dla kotów mało ruchliwych fizycznie, mieszkających w wnętrzu. Kotki owe dużo czasu przeznaczają na myciu futerka, co wspomaga występowaniu kul włosowych w żołądku. Są również narażone na otyłość. Karmy Purina ONE Indoor umożliwia uchować właściwą wagę ciała oraz wyrzucić nadmiar sierści z żołądka.
Purina przedstawia w ofercie również karmy Purina dla kotów po zabiegu sterylizacji. Sterylizacja daje wiele zalet kotom, m. in. zapobiega nieplanowanym zachowaniom i wydłuża życie. Po sterylizacji tymczasem, koty wykazują silniejszą gotowość do otyłości i także problemów ze zdrowiem układu moczowego. Wyjściem bieżących kłopotów jest karma Purina ONE Sterilcat, zawierająca łososia oraz pszenicę bądź wołowinę oraz pszenicę.
Z żywnością Purina ONE Coat & Hairball możemy pomóc pupilowi podtrzymać prawidłową skórę, a ponadto zmniejszać występowanie kulek włosowych. Stanowi to zatem pokarm idealny dla kotów z delikatną skórą i dodatkowo niezbyt zdrową sierścią. Dzięki karmie Purina stan skóry i dodatkowo sierści ogromnie się rozwija.
Karma Purina ONE została przygotowana w charakterze troskliwości i dodatkowo korekty zdrowia kotków, jest to zatem doskonałej klasy pokarm, który wszelakiego kota zrobi spokojniejszym.