Żwirek dla kotów silikonowy – czemu warto go kupować?

Żwirek dla kota

Żwirek dla kotka to niezastąpione wyposażenie kuwety. Są wielorakie modele żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich nadaje się także do kuwety otwartej, jak i zakrytej. Żwirek dla kota ma taki minus, że niestety nie można do końca zapobiec jego rozsiewaniu obok kuwety tudzież noszeniu po mieszkaniu przez pupila.
kup kotu najlepszy żwirek silikonowy https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kota?

Najprościej jest do kuwety nasypać po prostu zwyczajny piach. Aczkolwiek na rynku są dostępne różnorodne żwirki dla kotka, wiele przydatniejsze w wykorzystaniu.
Żwirki niezbrylające niezwykle przypominają normalny piach. Są korzystne dla kotków, które notorycznie wyruszają na pole oraz przepadają ryć w ziemi. Takie kotki potrzebują mieć w kuwecie coś znajomego.

Wprawdzie taki żwirek dla kotów szalenie prędko zaczyna nieestetycznie pachnieć, albowiem nie ma szansy odseparowania żwirku ubrudzonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy strukturę drobnych kamyczków. Im te kamyczki są mocniejsze, tymże żwirek mniej roznosi się po domu.

Jednakże ów większy i grubszy jest niewiele efektywny. Jeśli kot odda mocz na taki żwirek, tworzy się kuleczka, jaką można szybko wyrzucić z kuwety bez konieczności wymiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe lub aromatyczne. Asortyment zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, doskonałe żwirki dla kotka bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe powstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać nieczystości na bieżąco, oraz cały żwirek zamieniać co jakieś 3 tygodnie. Ów żwirek dla kotka jest mocno skuteczny.

Gdy go użytkujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym środowisku, ażeby woda z moczu prędko odparowała. Nadzwyczaj ciekawe żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy też drewniany żwirek dla kotka. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek idealnie redukuje zapachy i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego zaletą stanowi to zatem, iż najbardziej ze wszystkich żwirków roznosi się po pomieszczeniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie potrzeba myć po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze aromatu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specjalistyczne absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory, które wolno dołączać w drobnej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż zawierają zarazem właściwości odkażające.